Zobrazit hodiny

Petr Fulka

Biografie:

K józe jsem se dostal v roce 2005. Hlavně skrze očistné techniky a zájem o meditaci, se kterou jsem přišel do styku skrze bojové sporty.

Zprvu jsem 2 roky navštěvoval jógu v denním životě. S následným odklonem k čistě meditační praxi vnitřní pránájámy a átmavičáry (dotazování "Kdo jsem Já?") dle učení Ramany Mahárišiho se skupinou pana Vacka. Jak to bývá s jednostranným zaměřením tak mě život přivedl opět a pouze k fyzické praxi - hlavně ashtanga vinyása jóga (u Dalibora Štědrnoského), trochu bikram jóga a prána vashya jóga (u Vinaye Kumara a Petra Smila). Zároveň jsem hltal tradiční texty, zpíval mantry .....

Po cestě do Indie v roce 2011 ve mně došlo k velkému zvratu. Přestal jsem ve svém přístupu k duchovnu spatřovat smysl - v Indii se mi rozbyly iluze :-). Po nějakém čase jsem se přiklonil k více pragmatické a přízemní (psychologicko-anatomicko-fyzikální) stránce osobního rozvoje. V rovině mentální bych zmínil všímavý rozhovor vycházející z Vipassany učený v čechách Honzou Burianem, improvizační divadlo a radikální upřímnost učenou v čechách Sebastianem Holovským). V rovině fyzické jsem stále zůstal u Jógy, která se stáhla více do pozadí s podněty od učitelů jako Mark Stephens či Doron Hannoch. Upřednostňoval jsem cvičení v podobě žonglování, párové akrobacie, kontaktní improvizace, učení předávané Albertem Hernandezem. V poslední řadě, bych uvedl koncept pohybu předávaný Ido Portalem, který ve mně ve spoustě věcech rezonuje.

V roce 2015 jsem se po 4 leté přestávce vrátil k učení, ve kterém hledám syntézu věcí, které mi dávají smysl a pomohly mi v rozvoji. Neučím jógu (kdo dnes učí tradiční jógu?), sic mé hodiny jsou jí velmi poznamenané :-).